Slot Siteleri

Kumarhanelerde yer alan çok farklı oyunların içinde slotlar öne çıkıyor. Yuva anlamına gelen bu oyun, makaralı sisteme sahiptir. Slot siteleri, ülkemizde hizmet sağlayan yabancı işletmeler olarak dikkat çeker. Her daim olduğu gibi üyelikle müşteri kabul ederler. 

Slot Siteleri Özellikleri Nelerdir?

Slot siteleri, bu özel oyunu sunan işletmeler olarak dikkat çeker. Hem casino hem de spor hizmetinin verilmiş olduğu ofislerde bu opsiyon söz konusudur. Genel özellikleri ise şöyledir;

 • Bunların tümü yabancı işletmeler olmasından dolayı slot katılımını yapabilmek için bir tercihte bulunmanız gerekiyor.
 • Çok büyük bir kısmının farklı ülkelerde yer alan oyun komisyonlarından lisans almış olması, ne kadar güvenilir olduğunu net bir biçimde ortaya koyar.
 • Lisansı sağlayan oyun komisyonlarının arasında; Birleşik Krallık, Malta, Curaçao ve fazlası söz konusudur.
 • Slot oyunları siteleri her daim müşterilerini üyelikle kabul ederler. Bunun yanı sıra bazı işletmeler, sadece oyunların denenebilmesi için slotların demo olarak tanımlanmış versiyonlarını da sunarlar. Böyle şirketlerin sayfalarından ilgili oyun katılımı için hesap açmaya gerek yoktur.
 • Sahip oldukları hızlı ve başarılı altyapı sayesinde oyun girişinin yapılması çok basittir.
 • Servis sağlayıcılarının sayısının çok olması, yüzlerce değişik slot oyunu anlamına gelir.

Slot Siteleri Üyeliği Nasıl Alınır?

Slot siteleri üyeliği alabilmek şarttır. Bunun için tanımlanmış olan bazı kurallar söz konusudur ve yaş şartı bunların başında gelir. 18 yaşından küçük olanların hem siteye girişleri hem de hesap açmaları söz konusu olamaz. Vatandaşlık numarası çoğu ofis tarafından istenmektedir. 

Slot sayfaları hesap açma işlemlerinde yazılması gereken bilgilerin içinde; şifre, kullanıcı adı, soyadı, TC kimlik numarası, isim, ülke, il, adres, şifre, kullanıcı adı, para birimi yer alır. Bunların tümünün başarılı bir biçimde ifade edilmesinden sonra aktivasyon işlemleri de gerçekleştirilmelidir. 

Slot Siteleri Bonusları Nelerdir?

Slot siteleri sayesinde farklı promosyonların sahibi olabilirsiniz. Bu bonuslar şöyledir;

 • Slot denildiği zaman akla gelen ilk kavram spindir. Çünkü oyunda yer alan makaraların döndürülmesi için spin tuşuna basılmalıdır. Free spin ise işte bu hakkın tamamen bedava olarak sunulmuş olduğu özel bir bonus türü olarak karşımıza çıkar. Miktarı her işletmede aynı değildir. Aynı zamanda sadece slot oyunlarında kullanımı mümkündür. 
 • Her slot katılımı sonrasında sürekli başarılı olmak söz konusu olmadığından zaman zaman kayıpların ortaya çıkması ihtimallerin içinde yer alır. Böyle hallerde işletmeler üyelerine geri ödeme bonusu verirler. Bunun İngilizce ismi ise discount promosyonudur. Sadece slotlar baz alınır. Oyun veya altyapıyla sınırlı olacak şekilde de verilmesi mümkündür.
 • Yatırımını yine slot oyunu üzerinden yapmış olan kişiler işletme tarafından hemen ödüllendirilirler. Buna aktarım promosyonu adı verilmektedir.

Hangi bonus türü söz konusu olursa olsun eğer bunun için koyulmuş olan bir çevrim kuralı mevcutsa ilgili işlem sadece slot oyunlarının bulunmuş olduğu yerden yapılmalıdır. Bunun haricindeki başka bir oyunun kullanılması mümkün değildir. 

Slot Nedir?

Slot siteleri üzerinden katılım sağlanacak olan bu oyunun belli özellikleri söz konusudur. Slot İngilizce bir kavramdır. Türkçemize göre bunun anlamı yuva demektir. Bilinen en eski kumarhane oyunlarından birisidir. Normal şartlarda özel tasarlanmış olan bir makine üzerinden, yan kısmında yer alan kolun aşağıya indirilmesiyle oynanır. Makineye öncesinde bir jeton atılmalıdır. 

İşte slot siteleri sayesinde artık bu oyun online bir ortama taşınmıştır. Mantık aynı olsa bile tasarım açısından çok daha iyi ve başarılı olduğunu hemen ifade etmek gerekiyor. Slotlarda simgeler ve semboller vardır. Bunlar makaralı olarak tanımlanmış sistem içinde yer alır. Makara üstten aşağıya döner. Yan yana şeklinde satırlar da söz konusudur.

Oyun erişimini yapmış olan bir kişinin kazanabilmesi için simgeleri aynı ekran üzerinde, belli bir sayıda ve yine belli bir çizgi üzerinde yakalaması şarttır. Görüldüğü üzere slot oyun kuralları açık, kolaydır. Bunun yanı sıra her zaman şans faktörünün ön planda olmasından dolayı herhangi bir taktik bilmeye de gerek kalmaz. 

Videolu Slot Nedir?

Slot siteleri sayesinde video slot oyununa da girişi yapabilirsiniz. Bu yeni bir oyun türü olarak karşımıza çıkıyor. Video slot oyunları, klasik simgelerin yerine daha bilinen semboller üzerinden tasarlanmıştır. Oyunların en dikkat çekici özellikleri içinde gerçek bir senaryoya sahip olması ilk sırada gelmektedir.

Örneğin müzik grupları, siyasetçiler, filmler, ilgi çekmiş televizyon dizileri, bunun yanı sıra hikaye ve roman uyarlamaları karşımıza çıkar. Ödeme hatlarının çok daha fazla olması ise katılımı yapmış olan kişiler için kesinlikle çok büyük bir avantaj demektir. Böylelikle kazanım daha kolay olacaktır.

Ödeme hatlarındaki yüksek rakamlar direkt olarak makaralara da yansımıştır. Videolu slotlar 5 ya da 7 makaradan oluşur. Ayrıca katılımı hemen sağlamış olan kişiler için oyun içinde geçerli olmak üzere hem free spin hem de bonus alımımın yapılması mümkündür. Scatter ile wild sembolü de mevcuttur. Bunlar sayesinde kazanım daha kolay bir hal alır. 

Jackpot Slot Nedir?

Slot siteleri, jackpot adı verilen farklı bir oyunu da sunar. Özellikleri şöyledir;

 • Jackpot slotlarında çok yüksek olarak tanımlanmış ve verilen bir ikramiye mevcuttur.
 • Gün boyunca oyuna giriş yapmış, başarılı olamamış ve kaybetmiş olan kişilerin paraları bir havuz içinde toplanır.
 • Bu tutar her katılım sonrasında artmaya devam eder.
 • Yeni giriş yapanlar ise bunu kazabilmek için spin yaparlar.
 • Jackpot slot oyunlarının ekranının hemen alt kısmında maksimum olarak ne kadar kazanılabileceği çok açık bir biçimde ifade edilmiştir.
 • Bunun yanı sıra diğer tüm slot oyunlarında olduğu gibi mobil uyum konusunda hiçbir sorun yoktur.
 • Jackpot slotların büyük bir kısmının videolu sistem üzerinden dizayn edilmiş olduğunu da hemen ifade edelim. 
 • Slot siteleri sayfasındaki özel alan üzerinden oyun katılımı konusunda hiçbir sorun yoktur.

Klasik Slot Nedir? 

Slot siteleri üzerinden her daim klasik olan oyunlara giriş sağlayabilirsiniz. Bu hem en bilinen hem de en eski olan slot türüdür. Kumarhanelerde yer alan slot işte budur. Şu özellikleri dikkat çeker;

 • Klasik olarak tanımlanmış olmasının temel nedeni çok daha basit olan ekran grafiklerinin oyun içinde kullanılmış olmasıdır.
 • Buna göre simgelerin büyük bir kısmı meyve olarak karşımıza çıkar. Değerli taşlar, bar sembolü, iskambil kartları görselleri gibi opsiyonların da bulunduğunu ifade etmek lazım.
 • Daha sınırlı sayıdaki makaraların üzerinden oynanması mümkündür.
 • Büyük bir kısmı 3 makaralı olmasına rağmen aralarında 5 makaralı olan türleri söz konusudur.
 • Bu durum ödeme hatlarına da yansımıştır. Ödeme hattı sayısı çok fazla değildir.
 • Paylines adı verilen ödeme çizgilerinin çok karmaşık olmadığını görmekteyiz. Buna örnek verecek olursak; bir sembolün üç tane olacak şekilde ve yan yana yakalanması kazanım anlamına geliyor. Televizyonlarda izlediğimiz kumarhane temalı filmlerdeki slotlar bu klasik oyunlardır.
 • Bir kısmında free spin şansı varken bazılarında buna yer verilmemiştir.
 • Oyunun karmaşık olmamasından dolayı günümüzde bunu tercih eden kişi sayısının çok olduğunu söylemek gerekmekte. 
 • Klasik slot oyunlarında aynı zamanda bir hikaye ya da senaryo da yoktur.

Slot Temaları Nelerdir?

Slot siteleri temaları büyük dikkat çeker. Tema genel olarak oyunun konusu şeklinde karşımıza çıkar. Bunun birden çok örneği mevcuttur ve şöyledir;

 • Vikingler Avrupa'nın en bilinen milletlerinden birisi olmasıyla dikkat çeker. Slot siteleri üzerinden katılımı sağlamış olan kişilere sunulan bu oyunlarda Vikingler öne çıkar. Bundan dolayı o döneme ait tüm materyaller, arka plan, simgeler kullanılır. Böylelikle farklı bir oyun deneyiminin elde edilmesi mümkündür.
 • Bunun yanı sıra çok popüler olmasından dolayı sürekli gündeme gelen Eski Mısır dönemini de unutmamak lazım. Birçok slotta bu tema öne çıkar. Firavunlar, antik Mısır tanrıları ve fazlasını görmek mümkündür. Böylelikle ilgili medeniyete çok büyük bir ilgi gösteren kişiler bu sayede slota çevrilmiş oyunlar üzerinden kazanım elde edebilirler.
 • Avrupa kültüründe var olan Christmas da slot temaları içerisindeki yerini çoktan almıştır. Noel baba, çam ağacı, yıldız figürü, yılbaşı hediyeleri gibi değişik görseller mevcuttur. 
 • Hem ülkemizde hem de dünyada çok büyük bir gişe yapmış olan filmlerin slot haline getirilmiş olduğunu görmekteyiz. Bunların sayısı çok fazladır. Resmi site erişimi sonrasında katılımının yapılması konusunda hiçbir sorun yoktur.
 • Aynı zamanda slot oyunlarında müzik grupları da kullanılır.

Slot Siteleri Slotlarında Makara Sayısı Nasıldır?

Slot web siteleri çerçevesinde bu oyunlarda farklı makara sayısının bulunduğunu görmekteyiz. Makara özel şekilde tasarlanmış olan ve üstten başlayarak alta doğru hareket eden bir yapıdır. Oyuna göre tanımlanmış simgeler ve semboller bunun üzerinde yer alır. Hem karmaşık hem de rastgele olarak dizayn edilmesinden dolayı önceden hangisinin geldiğini bilmek söz konusu değildir.

Eski slot oyunlarında makara sayısı çok fazla olmamasıyla karşımıza çıkar. Klasik slotlarda 3 tane makara vardır. Bu durum doğal olarak daha az simge ve sembol anlamını taşır. Gerçek kumarhanelerde bu oyunun yer almasının yanı sıra online slot sitelerinde de yer verilmiştir. 

Makara sayısı 5 olduğu zaman bunun anlamı kazanım elde etmenin daha kolay olmasıdır. Kombinasyonlar artarken aynı şey ödeme hatları için de her daim geçerlidir. İşte bu yüzden birçok insanın ilk tercihlerinden birisi olduğunu unutmamak lazım. 

Son olarak 7 makaralı slotlardan bahsetmek gerekirse bunun bir diğer adı progressive slotlardır. Kazandırma oranı kesinlikle çok daha yüksektir. Slot sitesinden üyelik almış olan bir kişi bunların arasından hemen seçim yaparak dilediği oyun üzerinden kazanım elde etmeye başlayabilir. 

Slot Oyunlarına Katılım Nasıldır?

Paralı Katılım: En bilinen slot katılımı yöntemi olarak dikkat çeker. Buna göre resmi sitede online olunmasının ardından hesap açma işleminin yapılması lazım. Hem ilgili bilgiler girilmeli hem de aktivasyon sağlanmalıdır. Tek başına bu işlem hiçbir şekilde yeterli değildir. Kabul edilmiş yöntemler üzerinden paranın aktarılması da mühimdir. Böylelikle oyun erişimi için her şey tamamlanmış olur.

Resmi slot sitelerinin bir kısmında ilgili oyunlar casino başlığının hemen altında yer alır. Yani önce buraya giriş yapılmalı, ardından da slot seçimi gerçekleştirilmelidir. Bir bölümünde ise özel bir slot alanı vardır. Erişimin sağlanmasının sonrasında oyunun ekran kısmının üstünde yer alan play tuşuna basmak yeterlidir.

Firmaların bir bölümünde ise paralı oyun ibaresi öne çıktığından bunun kullanılması lazım. Başarılı altyapının bulunması sonrasında artık saniyeler içerisinde oyunun başlatılması konusunda hiçbir sorun kalmamış olur. Slot siteleri mobil uyumlu olmasından dolayı ilgili işlem tablet ve telefonlar üzerinden de gerçekleştirilir. 

Parasız Katılım: Slot siteleri parasız katılım imkanı da söz konusudur. Ofislerin bir kısmı sadece eğlencesine oyna olarak tanımlanmış bir fırsatı sunarlar. Böyle bir durum olduğunda hiçbir şekilde hesap açmaya gerek kalmaz. Bunun yanı sıra yatırım yapmak zorunda da değilsiniz.

Yine slot oyunlarının bulunduğu yere erişimi çok hızlı şekilde sağlamalısınız. Oyunun üstündeki eğlencesine, zevkine oyna ya da parasız oyun gibi ibareleri sizi karşılar. Tıklama işleminin yapılmasından sonra sanal paranın hesapta olduğunu görebilirsiniz. Yani gerçek bir para yoktur. Böylelikle slotu deneyebilir, güzel zaman geçirebilir ve nasıl bir oyun olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. 

Slot Oyunları Nasıl Oynanır?

Slot oyunları oynama işlemleri şöyledir;

 • Girişin ardından karşınıza özel tasarlanmış bir panel gelir.
 • Alt kısımdan yatırım miktarının hemen belirlenmesi mümkündür. Buna coin adı verilir.
 • Ne kadar yüksek miktarlı bir para aktarımı söz konusu olursa, açılacak ödeme hattının sayısı da aynı oranda artmaktadır.
 • Bunun yanı sıra slot oyunlarının tümünde arka planda bir müzik çalmaktadır. Konsepte göre bestelenmiştir. Bunun kapatılması mümkündür.
 • Auto spin, özel bir hizmettir. Her defasında makaraların döndürülmesi işlemini yapmak istemeyen kişiler sayıya göre buna karar verirler.
 • Buna ek olarak dikkat çeken bir diğer şey ise tüm işlemlerin yapılmasının ardından spin adı verilen tuşa basılmasıdır.
 • Makaraların dönmesini bu şekilde sağlamış olursunuz.

Slot Siteleri Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Slot firmaları farklı ödeme yöntemlerini kabul ederler. Hem çekim hem de yatırım sırasında kullanılan sistemlerin içinde Qr kod, cepbank, banka havalesi, kredi kartı, kripto para, hızlı havale, anında havale gibi metotlar öne çıkar. İki işlemde de önemli olan nokta, kabul edilmiş limite göre talimatın başarılı bir biçimde verilmesidir. 

Slot Siteleri Oyun Kavramları Nelerdir?

Slot siteleri kavramlarından bir kısmı şöyledir;

 • Scatter, katlama olarak tanımlanan bir kelimedir. Her oyunda farklı bir sembol üzerinden ifade edilir. Genellikle bunun 3 tane olacak şekilde ekranda görülmesinin ardından yatırılmış paranın katlanması mümkündür. Bunun yanı sıra bonus turunun açılmasını sağlar.
 • Makaraların döndürülmesine spin adı verilmektedir. 
 • Wild ise katılım göstermiş olan kişilerin en çok sevdiği simgelerin başında gelmektedir. Bunun nedeni ise başka sembollerin yerine kullanılabilmesidir. Wild geldiği zaman bir nevi jokerdir. Böylelikle ödeme hatlarına göre para kazanabilmenizin de önü sonuna kadar açılmış olur.
 • Payline ödeme hattı demektir. Yani bir slot oyununda kazandıran kaç tane yolun olduğunu ifade etmek için kullanılır. Bunun sayısının çok fazla olması her daim büyük bir avantaj anlamını taşır.

Slot siteleri üzerinden oyun katılımını yapmış olan kişilerin bu kavramları kesinlikle bilmesi lazım. 

SSS

Slot siteleri nedir?

Slot siteleri üzerinden birçok farklı oyuna katılım sağlayabilirsiniz ve bunların arasında video slot, klasik slot, 3d slot ve fazlası vardır. 

Slot siteleri oyunları kaç makaralıdır?

Slot siteleri üzerinden giriş yapılan oyunlarında makara sayısı 3, 5 ve son olarak 7 şeklindedir. 

Slot siteleri bonus verir mi?

Slot siteleri sayesinde free spin, yatırım, discount promosyonu alabilirsiniz. 

Slot siteleri ödeme sistemleri nelerdir?

Slot siteleri ödeme yöntemleri arasında; cepbank, kredi kartı, banka havalesi, sanal cüzdan kartları ve fazlası söz konusudur. 

Slot siteleri oyun katılımı nasıl olur?

Slot siteleri sayfasından kesinlikle üyelik alınmalıdır.